Featured Posts

IRRESISTIBLE ME
View Post
What is your message?_Katharine-fashion is beautiful blog 3_Dots_Bodkovaný top_Strapce_Džínsy zo Zary_Parfois kabelka_Katarína Jakubčová_Fashion blogger
WHAT IS YOUR MESSAGE?
View Post
Best accessory_Katharine-fashion is beautiful blog 5_Oranžová kabelka JEJ_Modrá sukňa_Katarína Jakubčová
BEST ACCESSORY
View Post
To top
24 feb

ŠŤASTIE PRAJE PRIPRAVENÝM S PRÍLEŽITOSŤAMI

Hovorí sa, že viac ako 50 % ľudí nepracuje v tom, čo vyštudovali a ešte viac percent nepracuje v oblasti, v ktorej chce. Ak teda napíšem tento príspevok, tak pravdepodobne prehovorím k väčšine z vás, ktorá je vnútorne nespokojná. Vždy som rada, ak nielen outfitom, ale aj samotným článkom oslovím, ba dokonca motivujem alebo naštartujem v ľuďoch to dobré, na čo už sem tam pozabudli alebo poviem myšlienku, či nenápadnú vetu, ktorá sa ujme a vyvolá úsmev na tvári. 🙂 Takže idem rovno k veci.
         Predstavte si, že už nejaké to obdobie snívate o práci snov, ale stále sa vám to akosi nedarí. Pozeráte sa na všetkých tých usmiatych ľudí v médiách a časopisoch, čítate motivačné príbehy úspešných ľudí a snažíte sa v celom tom spektre informácií nájsť prienik a ten rozhodujúci moment, ktorý vám povie „TAK TAKTO“. Množstvo odpovedí typu „Treba byť na správnom mieste v správny čas“ sa striedajú s takými ako „Ten kto robí danú vec naplno, tak ju určite bude robiť dobre“, „Kto veľa sníva, veľa dosiahne“, „Treba poznať tých správnych ľudí“, „Všetko sa dá, len treba chcieť“ … Niekedy si poviete a zanadávate so slovami „Ľahko sa hovorí tomu, čo už niečo dokázal“ alebo „Ten má konexie, jemu sa ľahko hovorí“ a podobne. Je diskutabilné, či sa mýlite alebo máte pravdu, viem len jedno a to, že vás takýto váš názor len oslabí a nikam sa neposuniete. Na druhej strane, sú to vety, ktoré sú natoľko silné, že v prípade doplnenia úspešného príbehu samotného rozprávača sa stanú pre niektorých ľudí možno aj mottom. Myslím si, že v každom „motte“ je časť pravdy avšak, ak sa človek bude držať iba jedného z nich, stane sa z neho polopravda a svoj účel to vôbec nesplní. Neviažte sa na jednu myšlienku, ale berte si príklad z každej úspešnej a považujte ju za overenú informáciu (ak ju potvrdzujú aj iní).
        Preto verte v samých seba a nebojte sa investovať práve do seba, do svojho rozvoja. Zdieľajte svoje malé víťazstvá s okolím a stretávajte ľudí, ktorí vám načúvajú a dávajú vám spätnú väzbu. A to najdôležitejšie, buďte pripravení vždy a všade, pretože nikdy neviete kde sa stretnete so životnými príležitosťami. Stalo sa to párkrát aj mne a nie je to vôbec príjemné, keď stretnete príležitosť a vy nie ste naladení a na 100 % koncentrovaní ukázať sa v tom najlepšom svetle.
         Jednoduchý recept teda znie, že už dnes si pripravte „prezentáciu vašej osobnosti“, pripravte si aj svoj príbeh, ktorý viete rozprávať kedykoľvek a vyzdvihnite v ňom podstatu samých seba, svoje myslenie, postoj a plán. Keď stretnete tú správnu príležitosť v podobe človeka alebo džobu, tak už nikdy na otázky neodpoviete „Neviem“ a to vás robí zaujímavými určite viac ako predtým.
Majte sa krásne.
Vaša Katharine 🙂

 Rolák: Camaieu, Vesta: ???, Zvonové džínsy: Mango, Kabát: Carlo Cecci, Čiapka: Camaieu, Šál: Zara, Čižmy: Eobuv, Kabelka: Marc Picard

 

 

Fashion is beautiful
16 komentárov