Posledné články

Podľa čoho spoznáte nákupnú maniačku_Katharine-fashion is beautiful_Blog 5_Tuliphousehotel_Džínsy Zara_Biele lodičky Kati_Okuliare Misteroptic_Katarína Jakubčová_Fashion blogger
PODĽA ČOHO SPOZNÁTE NÁKUPNÚ MANIAČKU
View Post
OUTFITOM KU ŠŤASTIU_Katharine-fashion is beautiful_Blog 3_Ružové sako_Flitrované džínsy Zara_Kožený vak Nucelle JEJ_Farebné slipony_Katarína Jakubčová_Fashion blooger
OUTFITOM KU ŠŤASTIU
View Post
SPOMIENKA NA SVETER VĎAKA ZARE_Katharine-fashion is beautiful_Blog 2_Ženilkový sveter zo Zary_Vyšívané džínsy_Tenisky s mašľou_Katarína Jakubčová_Fashion blogger
SPOMIENKA NA SVETER VĎAKA ZARE
View Post
To top
31 aug

CHYBY, KTORÉ UŽ NEOPAKUJTE, 1. ČASŤ

Áno, tému nakupovanie som tu už niekoľkokrát mala, rozoberala a aj analyzovala (napríklad v jednom zimnom príspevku tu). Ale táto dnešná bude iná. Týkať sa bude chýb, ktorých sa často pri nakupovaní oblečenia a doplnkov dopúšťate. Koľkokrát si to ani neuvedomujete, ale opakujete ich dookola a nedáte si povedať. A čo je potom výsledkom? Buď váš nový kúsok ostane ležať niekde v skrini alebo musíte nanovo absolvovať cestu do obchodu, kam tovar jednoducho vrátite alebo si ako zákazník uplatníte právo na reklamáciu. Samozrejme pochybením v nakupovaní môžete narušiť aj váš domáci rozpočet a tým naštrbiť vaše krehké rodinné vzťahy, ktoré sú už kvôli nedostatku peňazí aj tak dosť narušené. A ja sa teda pýtam? Stoja vám minuté peniaze na nové šaty za hádku s milovaným partnerom?

Aby ste chyby neopakovali, musíte ich v prvom rade poznať a uvedomiť si ich. Potom príde na rad vyvarovať sa im a vy následne získate ocenenie v podobe ušetrených peňazí z neuvážených nákupov. Tak a poďte sa teraz pozrieť na zoznam chýb, ktoré pri nákupoch páchate.

CHYBY, KTORÉ BY STE UŽ NIKDY NEMALI ZOPAKOVAŤ PRI NAKUPOVANÍ 

 1. Chodíte do obchodov s oblečením a doplnkami, hoci máte posledné peniaze na zaplatenie nájmu.

Viem, že je ťažké odolávať výkladom obchodov, ktoré na vás z každej strany číhajú pri prechádzaní sa nákupným centrom a kričia „vstúp a kúp“. Rovnako nerobí dobrú krv, ak sa vo vašich poštových schránkach ocitnú farebné letáky plné pestrej ponuky a najmä vábivých akciových cien. Neľahké je zvládnuť aj reklamný banner s krásnymi červenými lodičkami, ktorý na vás bliká pri návšteve vášho obľúbeného on-line magazínu. Robte všetko preto, aby ste do obchodov a ani do nákupných centier nechodievali pokiaľ nemusíte. Uvedomte si, že je už dávno po výplatnom termíne a ešte ďaleko do ďalšej výplaty.

DOPREDU PLÁNUJTE

Vopred si naplánujte váš rozpočet, ktorého súčasťou bude aj položka týkajúca sa nákupu oblečenia a doplnkov. Stanovte si strop, hranicu, koľko ste schopní minúť za príslušný mesiac na doplnenie šatníka. Pozorne zvážte, čo potrebujete súrne a čo by ste si mohli kúpiť len tak. Ak vám treba ísť na poštu alebo do banky, nechoďte do nákupných centier, aby ste to potom neskôr neoľutovali.

2. Nakupujete topánky s nevhodnou veľkosťou alebo celkovo s nepohodlnou tvrdou podrážkou, a to len preto, že sa vám páčia. Pamätajte, ak vám nesedia hneď, nebudú vám sedieť ani neskôr.

Bohužiaľ nájdu sa aj takí, ktorí si kúpia topánky len pre ich dizajn alebo len preto, že sa teraz nosia a majú ich všetci. Koľkokrát žena obetuje svoje nohy pre krásu, ktorú si aj tak muži často neuvedomujú tak, ako ostatné dámy, ktoré jedna druhej „závidia“. Muži sa vám nikdy nepozrú na topánky a nikdy z nich neodpadnú tak, ako vaše kamarátky. Kupujte si topánky predovšetkým pre VAŠE POHODLIE.

Ďalšou chybou pri kúpe topánok je, že ich zvyknete nakupovať hneď zrána, ihneď ako otvoria váš obľúbený obchod. Výber pohodlnej obuvi si nechajte radšej na záver vášho ubehaného dňa. Poznáte to, nohy v priebehu vášho pracovného tempa trochu (ak nie viac) napuchnú a tak vám kúpené lodičky už nemusia sedieť ako tomu bolo ráno, keď ste ich kupovali. Na konci dňa by tie, zakúpené z rána, mohli byť večer malé.

3. Nakupujete bez toho, aby ste danú vec vyskúšali (dobre, to sa netýka nakupovania cez e-shopy, kde je nemožné si vybranú vec vyskúšať).

Toto sa stáva najmä u mužov. Chodenie po obchodoch považujú za nutné zlo a berú to doslova ako za trest. Riadia sa “Rýchlo vstúpiť do obchodu, rýchlo nakúpiť a ešte rýchlejšie z neho utiecť”. Prídu dovnútra, niečo im udrie do oka a bez toho aby vyskúšali, či im to sadne alebo nie, pozrú si len svoju veľkosť a bežia k pokladni zaplatiť. Začnú pred vami „machrovať“ ako rýchlo a skvele nakúpili a tvrdia vám, že sa máte od nich čo učiť. Keď však prídu domov, samozrejme im nesedí veľkosť, tričko je im prikrátke, prípadne pridlhé alebo nebodaj, golier je mu priveľmi široký a jednoducho mu nesedí tak, ako si predstavoval.

AJ ŽENY NEBÝVAJÚ VÝNIMKOU 

V prípade tretieho bodu nie sú ani ženy žiadnou výnimkou. Pre niektoré je stresujúce dokonca už len vyzliekať sa a obliekať sa a nie to ešte k tomu tieto činnosti niekoľkokrát opakovať počas nákupného procesu. No na to, aby ste kúpili naozaj dobre padnúce oblečenie, musíte si ten čas na vyskúšanie predsa len vymedziť. Ja mám vo zvyku vziať si pri skúšaní jeden kúsok v dvoch (ak nie v troch) veľkostiach.

Robím to, pretože nemusím odbiehať z kabínky hore-dole, najmä potom, čo nevidím pani predavačku, ktorá by mi mohla priniesť inú veľkosť. Ak mám v kabínke niekoľko veľkostí naraz, dokážem vidieť, čo mi sadne oveľa viac. Aj pokiaľ ide o topánky, hoci mám veľkosť 38, vždy si skúsim aj veľkosť 37. Potrebujem sa predsa uistiť, či sú mi topánky naozaj dobré. Berte si viac veľkosti, porovnávajte a skúmajte, čo vám svedčí najlepšie!

ZAJTRA POKRAČUJEME

Keďže tých chýb, ktorých sa dopúšťate, je pomerne dosť, článok som rozdelila do dvoch častí. Takže na dnes stačí a na ďalšie body sa môžete tešiť v ďalšom príspevku. A na záver sa nechajte inšpirovať mojím ďalším, dnes oranžovo-ružovým outfitom, ktorý dúfam ako mne, tak aj vám prinesie o čosi lepšiu náladu. 🙂

Vaša Katharine

CHYBY, KTORÉ UŽ NEOPAKUJTE, 1. ČASŤ_Katharine-fashion is beautiful_Oranžový top_Ružové nohavice_Katarína Jakubčová_Fashion bloggerCHYBY, KTORÉ UŽ NEOPAKUJTE, 1. ČASŤ_Katharine-fashion is beautiful_Oranžový top_Ružové nohavice_Katarína Jakubčová_Fashion bloggerCHYBY, KTORÉ UŽ NEOPAKUJTE, 1. ČASŤ_Katharine-fashion is beautiful_Oranžový top_Ružové nohavice_Katarína Jakubčová_Fashion bloggerCHYBY, KTORÉ UŽ NEOPAKUJTE, 1. ČASŤ_Katharine-fashion is beautiful_Oranžový top_Ružové nohavice_Katarína Jakubčová_Fashion bloggerCHYBY, KTORÉ UŽ NEOPAKUJTE, 1. ČASŤ_Katharine-fashion is beautiful_Oranžový top_Ružové nohavice_Katarína Jakubčová_Fashion blogger
Top: Koton, Nohavice: Stefanel, Náhrdelník: JEJ, Sandále: Elle, Kabelka: VašeTopánky
Fashion is beautiful
33 komentárov
 • Martina, Elegant 40

  "Stoja vám minuté peniaze na nové šaty za hádku s milovaným partnerom?" – to mne ale potom nemiluje, ne?

  Naštěstí tohle vůbec neznám a mám to přesně naopak – musím množství redukovat hned už v obchodě. Navíc mi manžel nosí velikosti do kabinky a je tak akorát kritický a řekne mi, když mi to nesluší, nebo si všimne kazu. Když se fakt nedokáži rozhodnout mezi dvěma barvami, tak si koupím všechny tři ;-)))

  31. augusta 2015 at 19:38
  • Martina, Elegant 40

   Aha, tak to ta zena je dost nerozumna…ale to urcite takove ctenarky nemas. To mne ani nenapadlo, ze by nekdo, kdo ma financni problemy, si koupi drahe nove saty. Kdyz jsem nemela penize, tak jsem presivala…to mi dalo hodne.
   Jsem rada, ze mas takoveho pritele. Vim, ze to neni az tak bezne.

   5. septembra 2015 at 18:10
 • Biba

  veľmi dobrý článok Katka 🙂 a páči sa mi aj tvoj dnešný outfit 🙂

  31. augusta 2015 at 20:18
 • dollyKejt

  Katy, nejen že se jmenujeme stejně ale tím že jsi Katka, tak mi hrozně připomínáš Kateřinu Hrachovcovou, akorát s tmavými vlasy 🙂 A super článek!

  http://www.dollwithcoffee.blogspot.cz

  1. septembra 2015 at 6:16
 • Il Freedomová

  Hezký článek a krásný outfit jako vždy 🙂

  Ili Libertad

  1. septembra 2015 at 7:33
 • MADAME LIPSTICK

  Hi Dear. Great outfit! I really like your blog, FOLLOW YOU! 🙂
  xoxo

  1. septembra 2015 at 10:34
 • Mare di Fragole

  Super tipy 🙂 V životě by mě nenapadlo, že nakupování bot večer je o tolik praktičtější! A přitom je to tak logické 🙂

  http://www.maredifragole.blogspot.cz

  1. septembra 2015 at 11:03
 • ►Nadush

  Pristane ti to ! A tieto rady sú fakt super 🙂
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  1. septembra 2015 at 11:16
 • Ľúbezná

  super článok! s 1 a 3 problém nemám a v 2 som sa už zlepšila, predala som skoro všetky topánky, ktoré nesedeli tak ako mali a už poriadne skúšam a beriem s väčšou rozvahou 🙂
  ľúbezná

  1. septembra 2015 at 13:45
 • Poslední Panna

  Super článek 😀 Tyhle chyby se mi taky několikrát povedly 😀 😀 Hezky jsi to shrnula, jo a sluší ti to! 🙂

  1. septembra 2015 at 13:56
 • Daniela P

  Druhý bod, to jsem celá já :/ Vždycky se mi ty boty tak hrozně líbí, že je musím za každou cenu mít, ale už se nad tím začínám rozmýšlet a když mi nesedí, prostě je v krámě nechám a jsem nakonec i ráda, protože bot mám hromadu a další už nemám kam dávat 😀
  HollyChicc

  1. septembra 2015 at 15:11
 • Judita Malůšková

  Super kalhoty!

  1. septembra 2015 at 19:25
 • she.is.the.one

  velmi dobre napisane, pekne som si pocitala 🙂

  2. septembra 2015 at 9:03
 • Roumí Lip Balm Hunter

  krasna a topanky sa mi veľmipáčia, pamatam si že sa mi stalo že som si kupila asi 2 topanky ale nie v ten istý deň a potom som zistila že mi robia vzadu na pate otlaky od vtedy som ich už nenosila a davam si pozor čo kupujem a či to naozaj budem nosiť:)

  3. septembra 2015 at 17:41
 • NITA

  Mne sa veľmi páči tento tvoj outfit. Možno by som zmenila topánky ale inak je to veľmi vkusné a svieže. Pristane ti to 😉

  NITA – Blonďavá Potvora

  3. septembra 2015 at 20:12
 • Imperfect woman

  Ty máš vždy také pekné farebné outfity 🙂 Michaela
  http://www.imperfect-woman.com

  4. septembra 2015 at 13:33
 • Barbora Hulinová

  toto je nádherný outfit! až som ťa začala sledovať, super! :*

  15. septembra 2015 at 19:46